Tanıştıralım, dünyanın en çok kazanan moda bloggeri: Chiara Ferragni.

7 Mayıs 1987’de dünyaya gelen Ferragni, daha küçük yaşlardan itibaren güzel yüzü ve fotojenik duruşuyla dikkatleri üzerine çekti. Böylece ilk modellik deneyiminde henüz 5 yaşındaydı.

İlk ciddi modellik deneyimi ise 16 yaşındaydı. Bundan sonra Ferragni modayla daha yakından ilgilenmeye başladı. Sevgilisi Ricardo Pozzoli onu bir blog kurması için teşvik etti. Finans ve pazarlama okuyan Pozzoli o sırada start-upların nasıl başarıya ulaşacağı yönünde araştırmalar yapıyordu. Pozzoli’nin stratejileri ve Ferragni‘nın tarzı ile birleşti ve ortaya  adlı blogger çıktı.

Blog 2009 Ekim ayında yayına girdi. Ferragni güzelliği ve sempatik tavırlarıyla kısa sürede insanları kendine bağlamayı bildi. Öyleki 2011’e gelindiğinde aradan sadece iki yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen blog 1 milyon tekil ziyaretçi sayısını yakalamayı başarmıştı.

Chiara, bu sırada marka olma yolundaki adımlarını hızlandırdı ve ‘Flörtleşen Ayakkabılar’ adında kendi markasını kurdu. Yine birçok markanın reklam yüzü olarak çekimlerde yer aldı ve bu da Ona moda dünyasının kapılarını sonuna dek açtı.

Chiara, ayrıca Harvard Business School‘un üzerine vaka çalışması yaptığı ilk ve tek blogger.

Bloggerlık henüz biraz soğuk bakılan bir meslek belki ama Ferragni 10 dolara kurduğu blog‘tan milyon dolarlar kazanmaya devam ediyor…


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap